Rozterki katolika

blog katolicki

Evangelium Vitae – cz. 4 – Samobójstwo na żądanie.

28 listopada, 2012

Jan: Moja ciocia tak bardzo cierpi, jej życie nie ma sensu. Czy nie byłoby lepiej, gdyby lekarze odcięli ją od kroplówki? Diabeł: Prawo jest złe. Każdy człowiek powinien mieć możliwość godnej śmierci. Anioł: Nigdy nie powinniśmy popierać uśmiercania starszych osób. Katolik powinien bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie może stawiać się w roli Boga i decydować kiedy kto ma umrzeć. Nawet w momencie, gdy ktoś prosi o śmierć.Na potwierdzenie słów Anioła parę słów od Jana Pawła II:

Kto popiera samobójczy zamiar drugiego człowieka i współdziała w jego realizacji poprzez tak zwane „samobójstwo wspomagane”, staje się wspólnikiem, a czasem wręcz bezpośrednim sprawcą niesprawiedliwości, która nigdy nie może być usprawiedliwiona, nawet wówczas, gdy zostaje dokonana na żądanie.

Udostępnij!

Komentarze

One Coment

RSS
  • Lucyna says on: 16 stycznia, 2013 at 17:10

     

    Życie nie jest takie proste, czarno-białe… Byłeś kiedyś w domu opieki dla starszych osób? Wpatrzonych w sufit, tuż po śniadaniu-papce pytających kiedy będzie coś do jedzenia, dogłębnie samotnych.. Jesteś lekarzem na OIOMie i znasz te wszystkie problemy – przedłużać sztucznie życie, czy nie?… To sa strasznie dylematy. Aż mnie boli gdy ktoś kto nie zna się na rzeczy ujmuje to tak krótko, na czarno-biało..

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany Wymagane pola są zaznaczone

*

Rozterki katolika

blog katolicki