Jan: Moja ciocia tak bardzo cierpi, jej życie nie ma sensu. Czy nie byłoby lepiej, gdyby lekarze odcięli ją od kroplówki? Diabeł: Prawo jest złe. Każdy człowiek powinien mieć możliwość godnej śmierci. Anioł: Nigdy nie powinniśmy popierać uśmiercania starszych osób. Katolik powinien bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie może stawiać się w roli Boga i decydować kiedy kto ma umrzeć. Nawet w momencie, gdy ktoś prosi o śmierć.Na potwierdzenie słów Anioła parę słów od Jana Pawła II:

Kto popiera samobójczy zamiar drugiego człowieka i współdziała w jego realizacji poprzez tak zwane „samobójstwo wspomagane”, staje się wspólnikiem, a czasem wręcz bezpośrednim sprawcą niesprawiedliwości, która nigdy nie może być usprawiedliwiona, nawet wówczas, gdy zostaje dokonana na żądanie.


1 komentarz

Lucyna · 16 stycznia, 2013 o 17:10

Życie nie jest takie proste, czarno-białe… Byłeś kiedyś w domu opieki dla starszych osób? Wpatrzonych w sufit, tuż po śniadaniu-papce pytających kiedy będzie coś do jedzenia, dogłębnie samotnych.. Jesteś lekarzem na OIOMie i znasz te wszystkie problemy – przedłużać sztucznie życie, czy nie?… To sa strasznie dylematy. Aż mnie boli gdy ktoś kto nie zna się na rzeczy ujmuje to tak krótko, na czarno-biało..

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *