“Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić. Gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.” – z Ewangelii św. Mateusza

Otwieraj się na Ducha Świętego. On ci podpowie co masz mówić w chwilach próby. Nie układaj godzinami mów w swojej głowie. Nie rozmyślaj zbyt długo co powiesz komuś kto błądzi, a chcesz go napomnieć. Spędź ten czas raczej na modlitwie. Posłuchaj co Duch Święty ci podpowiada i idź powiedz to komuś kto w tym momencie tego potrzebuje.

“Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia.”

Możesz być przez to w nienawiści u innych. Ale czy ta osoba, która potrzebuje nawrócenia nie jest ważniejsza od twojego dobrego samopoczucia, bo potrzebujesz, żeby wszyscy cię lubili i cenili? 

Możesz być za to prześladowany, czy wyśmiewany. Jednak Jezus cię powołuje, żebyś walczył o dusze innych. Bezkompromisowo. Dusza człowieka i jego zbawienie jest ważniejsze od wszystkiego innego.

Porzuć wygodę życia w której:

– nie porusza się trudnych tematów,

– nie wypada mówić o wierze,

– nie napomina się innych błądzących.

Idź odważnie przez życie z Jego błogosławieństwem walcząc o dusze innych. Nie czekaj. Dla niektórych może już jest za późno. Wszystko rób z miłością i dla dobra innych. Jak tak będziesz robił, Jezus wleje pokój w twoje serce. Pomimo trudności, będziesz spokojny, że robisz to do czego zostałeś wezwany.

To kto pierwszy z twoich bliskich potrzebuje nawrócenia? Kochaj, pomódl się za niego, pomódl się o prowadzenie Ducha Świętego, spotkaj się, napisz, porozmawiaj.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *