“Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku.” – z Ewangelii św. Mateusza

Logika Boża jest inna niż ludzka. Wyzbywaj się ludzkiego myślenia, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Cierpienie przyjmuj wraz z Jezusem. Coś co po ludzku wydaje się dobre, nie zawsze takie jest. Jezus pragnie dla ciebie dobra, jednak niektóre złe rzeczy, które się dzieją są dla twojego wzrostu duchowego. To jest ważniejsze od ludzkiego szczęścia, które często bazuje na rzeczach materialnych. Nie przywiązuj się do rzeczy, do pieniędzy, a utratę tego i braki w rzeczach materialnych przyjmuj z pokorą. Skup się na budowaniu relacji z Jezusem i z ludźmi w których On jest. 

Jeżeli stracisz lub masz niedobory:

– w finansach,

– w zdrowiu,

– w rzeczach, które chcesz posiadać,

– w karierze zawodowej,

– w życiu prywatnym

możesz się modlić o potrzebne rzeczy przyjmując jednocześnie te braki z pokorą zwracając swoje serce ku Jezusowi. TYLKO On może dać ci pełnię szczęścia. Nie napełnisz się jedzeniem, bogactwem, zabawą, ludźmi (nie widząc w nich Jezusa). Na wszystko patrz po Bożemu. Nie martw się, że czasami ci nie wychodzi. Święty Piotr też często patrzył po ludzku, a na nim zbudowany został Kościół. Walcz o patrzenie Boże w twoim życiu, módl się o to, a przejdziesz przez życie szczęśliwy.

Pomódl się:

Panie Jezu daj mi Twój wzrok, abym potrafił patrzeć po Bożemu, widzieć wszystko w perspektywie wieczności, nie przejmować się sprawami doczesnymi. Abym potrafił podejmować decyzję patrząc na przyszłość, na wieczną przyszłość.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *