new in town

O filmie
Tytuł Za jakie grzechy
Oryginalny tytuł New in town
Aktorzy Renee Zellweger
Siobhan Fallon
Harry Connick Jr
Gatunek Komedia romantyczna
Produkcja USA
Premiera 2009 rok
Reżyseria Jonas Elmer
Scenariusz C. Jay Cox, Ken Rance
Ocena dla katolika

Nauka Kościoła* 9
Przesłanie 10
Subiektywne odczucie oceniającego 10
W ilu procentach dla katolika 96,67%
Do obejrzenia z dziećmi** TAK
Ocena na Filmweb 5,8
Ocena dla katolika 9,67
Średnia ocena (wartość filmu + wartość dla katolika) 7,73
Opis filmu (z Filmweb.pl)
Przebojowa i atrakcyjna Lucy Hill (Renée Zellweger) jest ambitnym pracownikiem dużej firmy w Miami. Bogate życie zawodowe i regularny awans jest dla niej celem, który chce osiągnąć za wszelka cenę. Pewnego dnia, nie wiedząc w co się pakuje, bez namysłu przyjmuje kolejne służbowe polecenie mające być stumilowym krokiem w jej karierze. Tymczasem, atrakcyjne z pozoru wyzwanie, okazuje się zwykłą reorganizacją małego zakładu przemysłowego w… Minnesocie. Przeprowadzka z tętniącej życiem Florydy na prowincję całkowicie wywraca do góry nogami jej dotychczasowy styl życia i wciąga w szereg niekończących się wpadek i tarapatów.Jak sprawdzą się eleganckie szpilki i modne stroje na zmrożonych ulicach małego miasteczka? Czy możliwe, aby Ted, zwykły facet z Minnesoty został mężczyzną jej życia?
Recenzja RozterkiKatolika.pl
Film dosyć przewidywalny, jednak wśród zalewu filmów, w których musi być pokazany seks i brak jest żadnych wartości, ten film się wyróżnia. Film można obejrzeć z dziećmi bez poczucia wstydu. Jest lekki i przyjemny z pozytywnym przesłaniem. Ocenę na Filmweb uważam za krzywdzącą, film spokojnie można ocenić na 7/10.
Wyjaśnienia
*Nauka Kościoła – czy w filmie są przedstawione wartości katolickie, czy nie ma ataku na Kościół, czy rażąco nie jest promowany seks przedmałżeński, związki homoseksualne. Im wyższa ocena tym film bardziej zgodny z nauką Kościoła. Nie oznacza to jednak oceny, czy film jest religijny i czy jest pokazywane życie katolików. Jeżeli są pokazane wartości zgodne z nauką Kościoła film może dostać ocenę 10 pomimo tego, że w filmie nie będzie wspomnienia o Bogu.
** Do obejrzenia z dziećmi – jeżeli tak to oznacza, że nie ma golizny, przeklinania, czegoś jawnie niezgodnego z nauką Kościoła przedstawionego w pozytywnym świetle. Jednym zdaniem: dobry film dla całej rodziny, co nie oznacza, że prosty film. Dzieci w sensie raczej nastolatków niż małych dzieci

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *