Jan: W pracy zgadało się o wierze. Czy ja mogę mówić kolegom z pracy o Jezusie? Diabeł: Nie wygłupiaj się. W pracy masz pracować, a nie gadać o Bogu. Anioł: Janie, jako osoba świecka jesteś wezwany do ewangelizacji ludzi w swoim otoczeniu. Twoi koledzy z pracy nie chodzą do kościoła. Może to jedyna okazja dla nich do posłuchania o Jezusie.

Sam Pan Jezus w swoim ostatnim rozkazie przed Wniebowstąpieniem mówił o głoszeniu Ewangelii wszystkim!

I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (Mk 16,15)

W książce „Ks. Franciszek Blachnicki – biografia i wspomnienia” czytamy o tym Słudze Bożym:
„Wiedział, że tylko świeccy mogą dotrzeć z Dobrą Nowiną do osób spoza Kościoła, w przeciwieństwie do księdza, którego troską są osoby chodzące do kościoła. Widział, że tutaj działanie osób świeckich i duchownych znakomicie się uzupełnia. Była to myśl na tyle świeża, że dalej pozostaje aktualna i Kościół realizuje ją poprzez wszelkie działania, które określić można mianem nowej ewangelizacji”

Według oficjalnych statystyk ok. 1/3 ludzi w Polsce chodzi do kościoła na niedzielną Eucharystię. Pozostali czasami przez lata nie mają szans posłuchać o Bogu. Czuję, że jest to niesamowite wezwanie dla nas świeckich – docieranie z Dobrą Nowiną do ludzi w swoim otoczeniu, ale nie tylko. Również do ludzi napotkanych na ulicy, w sklepie, wszędzie. Jak jest tylko okazja do rozmowy powinniśmy świadczyć o Jezusie. Już Ks. Franciszek Blachnicki jakieś 60 lat temu o tym mówił. To wezwanie do ewangelizacji jest wciąż aktualne.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *