“Nie stawiajcie oporu złemu.” – z Ewangelii św. Mateusza

Nie odpowiadaj złem na zło, ale zło dobrem zwyciężaj. Błogosław tym, którzy cię krzywdzą. Uwielbiaj Boga za nich. Tak się walczy ze złem.

Któregoś razu usłyszałem od spowiednika, żeby uwielbiać Boga w myślach w momencie kiedy pewna osoba robi coś co mnie zwykle denerwuje. Później na modlitwie osobistej usłyszałem, żeby uwielbiać Boga za to, że postawił na mojej drodze kogoś, kogo właśnie chciałem obgadać, skrytykować, ocenić (nawet w myślach).

Od tej pory moje życie się zmieniło. Kiedy tylko włącza mi się krytyka, ocenianie innych bez miłości, wtedy przychodzi do głowy “uwielbiaj” i staram się tak robić. Wtedy złość, czy zdenerwowanie odchodzi. Uspokajam się i odpuszczam bezsensowne ocenianie innych na rzeczy uwielbienia Boga. Przychodzi pokój w sercu.

Oczywiście nie zawsze się to udaje, ale choćby zacząć od jednego razu dziennie, kiedy zamieniam krytykanctwo na uwielbienie, to już jest krok w dobrym kierunku.

Panie Jezu uwielbiam Cię za całe moje życie. Uwielbiam Cię za WSZYSTKIE osoby, które stawiasz na mojej drodzę. W każdej widzę Ciebie i staram się każdą osobę kochać.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *