„Bliskie już jest królestwo niebieskie” – z Ewangelii św. Mateusza

Bliskie jest królestwo niebieskie dla każdego człowieka. Czy będziesz żył jeden dzień, czy 50 lat, to jest sekunda w porównaniu do życia wiecznego. Dla każdego z nas sąd ostateczny jest blisko, bo nie znamy dnia, ani godziny naszej śmierci tu na ziemi. 

Jezus do ciebie mówi: Nawróć się (tutaj wymów swoje imię), bo już dziś możesz być sądzony na ostatecznym sądzie. Nie czekaj na nic, nie czekaj na lepszy moment, mniej obowiązków, więcej sił, spokojniejszy czas. Nawróć się dzisiaj.

Na pierwszym miejscu postaw Jezusa. Módl się do Niego, pokochaj Go całym swoim sercem. A wtedy pokochasz wszystkich ludzi wokół siebie. Będziesz kochał Jego miłością. 

Jeżeli nie pragniemy się dzielić doświadczeniem obecności Jezusa w nas, to nie jesteśmy nawróceni. Żyjemy sobie gdzieś obok Niego. Jakbyśmy poczuli Go, nie bylibyśmy w stanie nie mówić o Nim. Nie dzielić się tym pięknym uczuciem. Otwierajmy się na Jezusa, a później na innych, dzieląc się Miłością, którą On jest.

Jak to zrobić? Jezus, jak tylko będzie chciał, przyjdzie do ciebie. Ale ty musisz tego zapragnąć z całego serca. Módl się nieustannie, żeby przyszedł do ciebie, a zrobi to, być może w najmniej spodziewanym momencie. Jezus przyjdzie do ciebie. Oczekuj.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *