“Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.” – z Ewangelii św. Mateusza

Nie kombinuj. Mów prawdę. Jak będziesz czuł pokusę podkoloryzowana czegoś, wybielenia się ze swojego zachowania, nie rób tego. Stań w prawdzie. Przyznaj się do błędu, do swojej słabości, do grzechu. To daje wolność.

Już nie musisz udawać, że jesteś kimś innym. Z Panem Jezusem możesz być sobą. Możesz być wstydliwy, możesz się jąkać, możesz nie znać się na jakiejś dziedzinie życia, możesz mieć problem z wypowiadaniem się, możesz nie być najpiękniejszy. Nic z tych rzeczy powyżej nie świadczy o twojej wartości. Jesteś wartościowy, bo zostałeś stworzony na obraz i podobieństwo samego Boga!

Twórz kawałek Nieba tu na ziemi. Tam już każdy będzie sobą. Nikt do nikogo się nie przyczepi. Nikt nikogo nie osądzi. Będzie panowała miłość, a to wszystko w obecności Boga.

Ty tutaj na ziemi nie osądzaj, nie potępiaj osoby (co innego jej czyn), daj innym być sobą! I bądź sobą. Stań się jak dziecko. Bądź dzieckiem Bożym, którego Bóg kocha niezależnie od jego wad. Walcz z grzechami, ale nie załamuj się swoimi słabościami, czy wadami. On Cię kocha takim jakim jesteś!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *