„Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie” – z Ewangelii św. Mateusza
Dzisiaj po dwóch dniach bez namiotu spotkania (dużo spraw na głowie i przedwczoraj rekolekcje na których byłem) usłyszałem na modlitwie, że Jezus tęskni za tymi, którzy nie przychodzą do Niego w modlitwie. Czeka na nas i uwielbia spędzać z nami czas. Dlatego nie warto robić sobie przerw 🙂
A z dzisiejszej Ewangelii wynika, że dzieci to też ludzie (wow!). Jezus pragnie przychodzić do dzieci, młodzieży, dorosłych, starców. Wszystkich kocha równo i traktuje poważnie. Ty też tak rób. Dawaj dzieciom dużo czasu, jeżeli tego potrzebują nieważne w jakim wieku są. Przyprowadzaj ich do Jezusa. Wychowuj ich na osoby wierzące. Twój przykład bardzo dużo daje. Musisz dawać swoim dzieciom świadectwo wiary. Niech widzą jak chodzisz do kościoła (chodźcie razem), niech widzą jak się modlisz osobiście, módlcie się całą rodziną, jeździjcie na rekolekcje razem. Pokazuj im, że bycie dobrym człowiekiem powinno być ich jednym z najważniejszych celów w życiu.
Bądź łagodny w stosunku do dzieci, ale jak trzeba stanowczy. Zawsze mów do dzieci z miłością. Nie oceniaj ich bez miłości. Patrz na nie jak Jezus. Dawaj im czas, to jest bardzo ważne. Sprawy bieżące są ważne, ale braku czasu dla dzieci przez dłuższy czas, nie nadrobisz.
Panie Jezus, dzięki Ci, że Ty zawsze na Mnie czekasz, nieważne czy jestem dzieckiem, czy osobą starszą. Pragnę z Tobą spędzać jak najwięcej czasu. Proszę uzdalniaj mnie do dobrego wychowania dzieci, do dawania czasu ludziom.

Kategorie: Jezus

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *