“Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.”

Z Ewangelii św. Mateusza

Powinieneś wymagać od siebie bardziej, niż od innych.

Jak okropny jest grzech cudzołóstwa. Jego powszechność jest ogromna. Rozwody to wielka plaga, która jest groźniejsza od wojen, bo uderza w rodziny. Tyle tysięcy rodzin co się rozpada, daje tysiące dzieci, które tracą kochających rodziców.

Trzeba działać na rzecz małżeństwa sakramentalnego tak samo gorliwie, jak politycy powinni działać na rzecz pokoju na świecie. Za kilkadziesiąt lat będzie bardzo mało ludzi nie poranionych, którzy nie doświadczyli rozpadu małżeństwa swoich rodziców. Sami będą się rozwodzić, bo nie będą widzieć innej drogi.

Teraz trzeba działać, aby jak najmniej małżeństw sakramentalnych się rozpadało. To jest wezwanie dla ciebie. Módl się za małżeństwa, dawaj świadectwo dobrego małżeństwa, rozmawiaj, bądź z innymi małżonkami, reaguj na sygnały u rozpadającego się małżeństwa. Niech małżeństwa sakramentalne leżą ci bardzo na sercu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *